Три мача, а толкова много емоции... Южна Америка е друга планета във футбола. Реваншите от четвъртфиналите в двата турнира на континента не разочароваха и тази сутрин.

В Копа Либертадорес, еквивалента на Шампионската лига, носителят на трофея от последните два сезона Палмейрас оцеля някак, с невероятен характер и воля. След 2:2 в първия мач с друг бразилски тим - Атлетико Минейро, "зелените" изглеждаха фаворит у дома, но останаха с 10 души още в 29-ата минута за директен червен картон на Данило. Густаво Шарпа бе изгонен в 82-рата и Палмейрас игра с 9 срещу 11, но пак не допусна гол, добирайки се до дузпи. В последната секунда преди тях бе изгонен и чилиецът Варгас от гостите.

При дузпите 10 минаха без грешка, за да пропусне Рубенс, а Мурило да донесе екстаз на стадиона в Сао Пауло - полуфинал за шампионите.

Там ги чака Атлетико Паранаензе (Бразилия) или Естудиантес (Аржентина), реваншът между които е в петък рано сутринта наше време (0:0 в първия мач).

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИТЕ ОТ ДВАТА РЕВАНША В КОПА ЛИБЕРТАДОРЕС>>>

Другата двойка е ясна. Велес Сарсфийлд извоюва правото да е там с втора победа в аржентинския сблъсък с Тайерес - 1:0, след 3:2 на свой терен преди седмица. Тийнейджърът Хулиан Фернандес вкара отново като жокер от пейката, както го направи победно и в първия двубой. Така Велес се изправя срещу Фламенго в другия полуфинал.

В Копа Судамерикана също имаше дузпи и пак отборът от Сао Пауло тържествува след тяхното изпълнение. И отново се наложи да бъдат бити 12.

Сеара спечели срещу Сао Пауло реванша с 2:1, но след 0:1 навън, стигна се до дузпи. Тук пропуските бяха пет, за разлика от другата среща, за да триумфира накрая грандът и далеч по-титулуван бразилски тим.

Така - равносметката е общо 24 изпълнени дузпи, точно толкова жълти картони (по 8 средно на мач) и три червени. Само в три двубоя.

Сао Пауло ще срещне пак тим от своята лига и на полуфинал - Атлетико Гоянензе. Другата двойка ще е между еквадорския Индепендиенте дела Вале и победителя от Мелгар (Перу) - Интернасионал (Бразилия).