Челси и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в много напрегнат мач от 13-ия кръг на Висшата лига.

Това беше втори двубой за временния наставник на "червените дяволи" Майкъл Карик, който води отбора преди назначаването на Ралф Рангник.

Юнайтед игра предимно в отбрана и целта беше да не загуби, като успя да го постигне с много тичане, работа в защита и не малко късмет. "Червените дяволи" откриха резултата в началото на втората част с гол на Джейдън Санчо, а в 69-ата минута точна дузпа на Жоржиньо оформи крайния резултат.

Така Юнайтед не загуби от Челси в осми пореден мач от Висшата лига. "Сините" от Лондон остават на първата позиция с 30 точки, но вече водят само с една на Манчестър Сити, който днес победи Уест Хям с 2:1. Тимът на Карик е осми с 18 точки.

Днес Кристиано Роналдо и Ромелу Лукаку изненадващо останаха на резервната скамейка и влязоха едва през второто полувреме.

Още в четвъртата минута Челси можеше да поведе след последователни грешки на Аарън Уан-Бисака и Виктор Линдельов. От тях се възползва Калъм Хъдсън-Одой, но ударът му бе спасен по прекрасен начин от Давид Де Хея.

В 31-ата минута Антонио Рюдигер отправи много мощен удар от дистанция, който срещна горната греда на испанския страж.

И втората част започна с натиск на Челси, но Юнайтед дочака своя момент в 50-ата минута. Дълга топка на Бруно Фернандеш доведе до невероятна грешка на Жоржиньо, който я подари на Джейдън Санчо. Англичанинът пробяга дълго разстояние и вкара сам срещу вратаря за 1:0.

В 58-ата минута след ъглов удар топката стигна до Тимо Вернер, но постановката на удара му бе много слаба и той прати топката в аут.

В 67-ата минута Челси получи правото да изпълни дузпа, след като Уан-Бисака изрита Тиаго Силва. Зад бялата точка застана Жоржиньо и то се реабилитира за по- ранната си грешка - 1:1.

В 79-ата минута Вернер имаше нов шанс да отбележи, но точно преди да стреля Уан-Бисака протегна крак и блокира наглед сигурен гол.

Последва и чиста възможност за Юнайтед след груба грешка на вратаря Менди, който връчи топката на Фред, но бразилецът реши да го прехвърля и се провали.

Последният голям шанс за "сините" дойде с последния удар в мача, когато Антонио Рюдигер бе оставен непокрит в 97-ата минута, но не намери мрежата от воле.