Божидар Краев вкара четвъртия си гол за португалския Жил Висенте от началото на сезона.

Родният национал се разписа при равенството 2:2 на своя тим срещу Витория Гимараеш от 14-ия кръг на местната Премиер Лига.

Краев вкара в 32-ата минута, когато получи топката на отлична позиция от Лоуренси. Юношата на Левски не избърза, а хладнокръвно елиминара вратаря и отбеляза в опразнената врата.

По този начин резултатът стана 2:0, но Жил Висенте не успя да удържи аванса си и допусна изравняване през втората част.

Така Краев и компания пропуснаха шанса да се изкачат до шестата позиция в класирането. Сега Жил Висенте в 12-и, но от зона Европа го делят едва 4 точки.

Друг наш национал - Кирил Десподов, изненадващо остана неизползвана резерва за своя Щурм Грац при равенствтото 3:3 с ЛАСК Линц.

До този момент българинът бе титуляр в тима си, като дори има 6 гола в местния елит. Щурм пък заема петото място в австрийската Бундеслига.