Байерн Мюнхен окупира първото място в Бундеслигата след драма срещу досегашния лидер Байер (Леверкузен).

Баварците победиха с 2:1, като победният гол падна в последните секунди на срещата.

Отбеляза го головата машина Роберт Левандовски, който само преди дни получи наградата за играч №1 на ФИФА през годината. Полякът вкара и двете попадения за баварците, с които помогна на тима си да осъществи пълен обрат.

Байер (Леверкузен) стартира кръга като лидер и с точка аванс пред Байерн. "Аспирините" изиграха доста добър мач, особено през първата част, но съдбата им обърна кръг в самия край.

Патрик Шик откри резултата с невероятно воле в 14-ата минута. През тази първа част Байерн изпитваше сериозни затруднения, а Мануле Нойер и отменен гол след намесата на ВАР запазиха резултата само 1:0.

И както не успяваше да създаде положение, съдбата се усмихна на Байерн в 43-ата минута. Джонатан Та и вратарят Храдецки не се разбраха при една наглед лесна топка, а от това се възползва хищникът в наказателното поле Левандовски, който подложи глава и вкара.

През втората част Байерн значително подобри играта си. Шампионите имаха няколко добри положения, уцелиха и греда, като в крайна сметка съдбата отново им се усмихна в самия край.

"Аспирините" объркаха при изнасянето на топката, тя попадна в Левандовски, който отново бе безпощаден.

Така след 13 кръга Байерн се изкачи на върха. Баварците имат две точки пред днешния си съперник Байер и отборът на РБ Лайпциг.

Тимът от Лайпциг може да съжалява, че не дели върха с Байерн, защото по-рано днес не успя да победи борещия се за оцеляване Кьол, завършвайки 0:0 у дома.