Седмият във френския шампионат Лион шокира звездите на Ювентус и ги победи с 1:0 на "Групама Арена" в първия осминафинален сблъсък между двата отбора.

Хората на Руди Гарсия заслужиха триумфа с традиционното си смело представяне и офанзивен футбол, като в големи периоди от сблъсъка бяха по-добрия отбор. Така правят не малка стъпка към първи четвъртфинал в Шампионска лига от 10 години.

Задачата обаче ще е много трудна, защото Кристиано Роналдо е смъртоносен в този турнир. Това обаче не бе валидно днес, макар че португалецът отново бе главният мотор на "бианконерите" и почти всичко по-интересно минаваше през него. Юве не отправи нито един точен удар в рамките на 90-те минути, което се случва за едва трети път в историята на клуба.

Мачът бе история на две полувремена - през първото французите доминираха, а през второто италианците.

Лион изигра много силна първа част и заслужено я завършиха с гол аванс. В 21-ата минута Токо Екамби нацели гредата и подсказа на Юве, че това няма да е лесна вечер за него.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Лион удари съперника си в 31-ата минута, когато Лукас Тусарт с добър завършващ удар засече остро центриране на Усем Ауар. Ситуацията се разигра в момент, в който Де Лихт получаваше медицинска помощ и гостите бяха с човек по-малко.

До края на полувремето Екамби имаше още два изгодни шанса, този път да покачи на 2:0, но не успя.

Всичко по-интересно пред вратата на Лион се случваше благодарение на бързите пробиви на Роналдо, но реално нямаше кой да завърши атаките.

През втората част Юве започна с натиск, но в първите 20-ина минути не стигна до нищо опасно. Дибала направи първия по-сериозен пропуск в 69-ата минута, когато не уцели вратата от близо. После това стана и с далечен изстрел на Данило.

В 82-ата минута Игуаин пропусна с глава, в 87-ата Пауло Дибала реализира, но попадението правилно беше отменено заради засада.

В последните моменти Юве поиска две дузпи за на рушения срещу Роналдо и Дибала. Във втория случай с аржентинеца имаше по-големи основания, тъй като той бе съборен от съперник. Сигнал не последва и така Лион запази аванса си. Негов гол като в Торино на реванша на 17 март ще принуди хората на Маурисио Сари да търсят три.