РБ Лайпциг и ПСЖ продължиха страхотното си съперничество с още един шоу мач.

Двата тима завършиха наравно 2:2 в Германия в среща от Група "A" на Шампионска лига, в която са още отборите на Манчестър Сити и Брюж.

Това беше пети сблъсък между Лайпциг и ПСЖ в последните две години, а резултатът лиши отборът на Маурисио Почетино от първото място, което вече е за "гражданите", тъй като те победиха белгийците с 4:1.

Сити вече е с девет точки на първата позиция, ПСЖ е с осем, Брюж с четири, а Лайпциг само с една. Само чудо би лишило двата настоящи лидера в групата от класиране в елиминациите.

В Лайпциг домакините изненадващо поведоха в резултата в осмата минута, когато Кристофър Нкунку засече с глава центриране от левия фланг на Андре Силва. Четири минути по-късно самият Силва пропусна дузпа.

В 21-ата минута ПСЖ направи хубава комбинация чрез Неймар, Килиан Мбапе и Жоржиньо Вайналдум, която бе завършена от нидерландеца за 1:1.

В 39-ата минута бившият играч на Ливърпул вкара втория си гол. След центриране от корнер Маркиньос отклони с глава и асистира на халфа. Първоначално голът бе отменен заради засада, но ВАР се произнесе - 2:1.

ВАР обаче помогна и на домакините, тъй като им донесе дузпа в продължението на срещата след нарушение на Преснел Кимпембе. Този път зад бялата точка застана Доминик Собошай и изпълнението му бе перфектно за крайното 2:2.