Ливърпул постигна втора поредна чиста победа от началото на сезона във Висшата лига.

Мърсисайдци надвиха гостуващия Бърнли с 2:0, с което подпечатаха перфектния си старт на първенството.

Успехът бе напълно заслужен, особено след показаното от Ливърпул през втората част, когато резултатът със сигурност трябваше да е по-убедителен от получилото се 2:0.

Първата част бе по-трудната за играчите в червени екипи, защото те не бяха докрай убедителни в атака, но все пак подобно на миналия кръг, Диого Жота подсигури перфектния старт.

В 18-ата минута португалецът засече с глава перфектното центриране на Цимикас, което означаваше 1:0 за Ливърпул.

Малко по-късно ВАР отмени гол на Салах, но и Бърнли стоеше доста добре на терена през тази първа част, показа и доста агресия в атака.

Трябва да отблележим и един доста любопитен момент свързан с тима на Бърнли, смятан за последния състав, напомнящ годините на класическия британски футбол.

Гостите излязоха с класическа схема 4-4-2, а номерата на играчите в нея бяха от 1 до 11. Нещо доста позабравено в ерата на модерния футбол.

Висшата лига не бе виждала стартови номера от 1 до 11 от 1998-а, когато това се случи в отбора на Чарлтън.

Иначе през втората част Ливърпул тотално надигра своя протиник, като е цяло чудо, че резултатът не стана разгромен.

На три пъти гостите чистеха топката от голлинията, а няколко страхотни намеси направи и Ник Поуп на вратата.

Голът на спокойствието реализира Садио Мане в 69-ата, а самият той след това направи още няколко проуска, които обаче не се оказаха фатални.