Лийдс и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 0:0 в първото дерби между двата исторически съперника на "Елън Роуд" от 2003 насам.

Те не успяха да повторят зрелищния двубой от първия полусезон, когато "червените дяволи" разгромиха съперника с 6:2 на "Олд Трафорд". Този път попадения и толкова интересни ситуации пред двете врати нямаше.

И двата отбора могат да намерят позитиви от крайния резултат, като равенството продължава впечатляващата серия като гост за хората на Оле Гунар Солскяр - тя вече наброява 23 поредни гостувания във Висшата лига.

С точката си "червените дяволи" събират 67 и водят с осем на втория Лестър, който утре играе срещу Кристъл Палас. Лийдс вече е девети с 47 точки, задминавайки Арсенал.

През първото полувреме преобладаваха единоборствата. Първият точен удар дойде едва в 34-ата минута от Стюарт Далас, но той бе твърде лек и спасен от Дийн Хендерсън. В края на полувремето пряк свободен удар на Маркъс Рашфорд максимално затрудни Мелие.

В 57-ата минута опасен удар на Бруно Фернандеш мина покрай вратата, а малко след това на другата врата това се случи и с шут на Елдер Коста.

Като цяло двете защити се справиха перфектно със задачите си, а това беше валидно и за вратарите.