Лудогорец започна плейофната фаза на първенството с греша стъпка и завърши наравно 0:0 с Берое.

Това бе четвърта издънка за разградчани от началото на календарната година, а ако ЦСКА спечели мача си срещу Черно море, преднината на Лудогорец ще стане само три точки, при идващ директен мач срещу "червените" след седмица.

Първото полувреме бе доста безлично за домакините, които бяха далеч от показаното ниво в последните два мача.

Разградчани дори имаха късмет, че се оттеглиха на почивка при 0:0, защото Мартин Камбуров направи нетипичен за него пропуск от чиста позиция.

Лудогорец заигра доста по-активно през втората част и създаде доста чисти положения, но пропуски на играчите в зелено и страхотни намеси на Перниш, запазиха нулевото равенство.

Чудесни възможности имаха Марселиньо, Кешеру, Лукоки и Фостър, но всички те се провалиха пред гола.

Макар точката да е наглед позитивен резултат за гостите от Берое, тя означаваше четвърти мач без победа за момчетата на Александър Томаш.

За Лудогорец предстои решителната фаза на шампионата. Мачове срещу ЦСКА за Купата и първенството, както и гостуване на Левски на "Герена". Двубои, които при позитивен развой, може да означават осма титла за разградчани.