"Лудогорец" записа класическа победа с 3:0 в гостуването си на "Верея" и се доближи до седмата си титла на страната.

Ако не загубят гостуването си на ЦСКА след седмица, то разградчани и на теория ще подпечатат титлата си.

"Лудогорец" доминираше през цялата среща, но бе улеснен и от факта, че домакините доиграха срещата с 9 души след червени картони на Здравко Илиев и Георги Андонов.

Още до 20-та минута разградчани можеха да водят с няколко попадения, но с невероятни пропуски се отчетоха Кешеру и Марселиньо, които от чисти позиции не съумяха да преодолеят Цинцарски.

В един случай и гредата помогна на вратаря на "Верея", който видя как неговият съотборник Иво Иванов едва не прати топката в мрежата си в опит да изчисти топката.

Домакините обаче удържаха равенството на почивката, като дори застрашиха вратата на Броун.

Втората част започна с натиск на разградчани, а минути по-късно Здравко Илиев бе изгонен заради втори жълт картон, макар че на повторенията се видя, че дори не прави нарушение.

Минути след като влезе в игра, Шверчок стреля до гредата, а Марселиньо я нацели по диагонал от наказателното поле.

Все пак "Лудогорец" вкара в 67-та минута, след като Шверчок се разписа с удар пред вратарското поле.

До края на срещата и Кешеру вкара дежурния си гол, той вече е едноличен лидер при голмайсторите с 25 попадения.

В заключителните минути Георги Андонов също пое към душовете заради нарушение срещу Пластун, санкционирано с директен червен картон. Така "Верея" довърши мача с 9 души, а в добавеното време "Лудогорец" оформи класиката 3:0 с великолепно попадение на Вандерсон, записвайки записа 14-та поредна победа.