Шампионът Лудогорец се приближи с още една стъпка към десетата си поредна титла в родния шампионат след победа над Берое с 4:1 над Берое в Стара Загора в 20-ия кръг.

Разградчани продължават почти перфектната си серия в Първа лига, като това беше десета победа в последните 12 кръга. Те вече водят с осем точки на първия си преследвач ЦСКА и до голяма степен битката за титлата отново ще се реши рано.

Проблемите за Берое продължават, след като в средата на седмицата Димитър Димитров подаде оставка, която не бе приета. Сега играчите му показаха активност в атака, но в отбрана бяха "разграден двор", най-вече в центъра на защитата. Успяха да изравнят за 1:1, но допуснаха три безответни попадения през второто полувреме.

Въпреки изразителния резултат, това не беше най-впечатляващата победа на Лудогорец. Тимът бе ефективен в атака, но допусна да бъде натиснат от съперника в големи периоди. "Орлите" имат вече 48 точки и комфортно са на първата позиция, докато Берое е пети с 32.

Лудогорец поведе още в третата минута. Бърнард Текпетей изведе Клаудиу Кешеру между двамата централни защитници и румънецът технично копна топката над Генадий Ганев за 1:0.

В 53-ата минута Берое възстанови равенството. Иван Минчев, който се е специлизирал в изпълнението на пряк свободни удари, реализира още веднъж по такъв начин при статично положение.

Малко след това Берое можеше да направи обрата пълен. Удар на Гаюс Макута беше спасен от вратаря, а при добавката на Лебон защитник се хвърли пред гол линията и спаси сигурен гол.

Вместо това в 62-ата минута Лудогорец вкара за 2:1. Елвис Ману вкара сам срещу вратаря след прекрасно извеждащо подаване на Сисиньо.

В 74-ата минута разградчани бяха близо до трети гол, но Генадий Ганев направи спасяване след удар на Доминик Янков по земя.

В 82-ата минута нова грешка в отбраната на беройци доведе до извеждане отново на Ману сам срещу вратаря и африканецът отново не сгреши за 3:1.

Крайното 4:1 бе оформено от Кирил Десподов в предпоследната минута на редовното време. Бившият играч на ЦСКА получи на десния фланг, финтира Теди Мезаг и с прекрасен удар преодоля Ганев.