Левски отново загуби - 0:1 у дома от Царско село, като с това затвърди най-лош старт на първенство от 63 години. След три кръга "сините" имат едва една точка от две поражения и едно реми - никога в историята не са били с такъв актив от три двубоя на старта. През далечната 1957-ма все пак са имали три...

Божидар Васев донесе историческата победа на гостите на "Герена" в добавеното време на първото полувреме след удар с глава отблизо.

Това бе първи гол в историята на Царско село срещу Левски при четвъртата му среща с гранда. И, естествено, точките също бяха първи за клуба със съвсем скромна като години история.

Левски отново бе слаб и немощен, като единствените му чисти ситуации дойдоха в 12-ата и 14-ата минути, а след това в 88-ата.

Паулиньо и Здравко Димитров изпуснаха в първите минути, а в края и малшанс споходи домакините - Даске уцели страничния стълб с глава, а Живко Атанасов не вкара от 3-4 метра в празната врата, като прати топката в горната греда.

Снимка: Bulphoto

Това бе и всичко опасно от Левски за 90 минути. "Сините" имаха моменти на импулс, на някакъв опит за натиск, но никаква идея в атака и никакви други сериозни ситуации.

Всъщност показателно - първият точен удар в рамката на вратаря на гостите Джони Пласид дойде в 76-ата минута... На "Герена" това е неприемливо за Левски. Като цяло играта е такава.

Царско село на Любо Пенев изигра идеален тактически мач, прибран и в търсене на шанса си. В 72-рата минута гостите изпуснаха златна възможност да решат всичко, но Мохамед Брахими се забави сам срещу Николай Михайлов.

Последва и лудата ситуация две минути преди края, когато топката не пожела да влезе във вратата на гостите. И късметът реши, че Левски няма да вземе точка днес.

В добавка, треньорът Георги Тодоров загуби и аса Найджъл Робърта, който се контузи още преди почивката и поиска смяна.

Така след три кръга, Левски е трети отдолу нагоре в класирането. Зад него са само Славия и Етър, като тимът от Велико Търново е с мач по-малко. И още нещо паметно:

Царско село поне временно е на първо място в класирането със 7 точки.

Нещо повече - "сините" са в серия от 6 поредни домакински загуби, нечувано. Не са печелили на "Герена" от декември 2019-а.

И не се вижда кога и къде негативната серия резултати може да бъде спряна, особено с играта, която Левски показва в първите три кръга.