Манчестър Юнайтед се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Футболната асоциация след победа с 1:0 над Уест Хям на "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" стигнаха до успеха с гол на резервата Скот Мактомини в продълженията на срещата, след като в редовните 90 минути двата отбора не успяха да се отбележат.

24-годишният шотландец, който е юноща на Юнайтед, вкара в 97-ата минута за шестия му гол от декември насам и седми през сезона.

Преди това атаката на "червените дяволи", изградена от Маркъс Рашфорд, Антони Марсиал и Мейсън Грийнууд, не сътвори почти нищо сериозно като голови ситуации. Единствено Рашфорд направи значим пропуск.

През втората част Едисон Кавани и Бруно Фернандеш влязоха в игра, като головете се очакваха от тях, но стабилната игра на "чуковете" вкара мача в продължения.

Така се стигна до 97-ата минута, когато Фред центрира и топката бе изчистена, но стигна до Рашфорд. Нападателят отклони за Мактомини, който с прецизен удар по земя вкара победното попадение.

На четвъртфиналите се класира и втородивизионния Борнемут, който изненадващо отстрани елитния Бърнли след 2:0 на "Търф Моор".