Ювентус и Милан изиграха страхотно дерби в четвъртия кръг на италианската Серия "А", което не излъчи победител в Торино - 1:1.

Резултатът продължи серията на "бианконерите" без победа от началото на сезона, но и спря тази на "росонерите" от три поредни успеха. И въпреки това хората на Стефано Пиоли ще са по-доволни от резултата.

Те се оказаха изоставащи в него още в четвъртата минута след гол на Алваро Мората, но паритетът бе възстановен в 76-ата минута чрез Анте Ребич.

Мачът бе много атрактивен и предложи куп голови положения. В първото от тях Юве поведе след контраатака при корнер, като Пауло Дибала изведе Мората, който пък пробяга над 30 метра и вкара технично сам срещу вратаря.

Последваха още силни минути на домакините и удари на Мората и Дибала, които бяха спасени. В началото на втората част и Адриен Рабио пропусна.

Милан опита няколко удара от дистанция, които прелетяха над вратата. Моментът за "росонерите" дойде в 76-ата минута, когато Сандро Тонали центрира от корнер и Анте Ребич се измъкна на близката греда преди да отклони точно с глава за 1:1.

До края Милан бе по-активният отбор и опита за пълен обрат, но Войчех Счесни направи изумително спасяване след удар на Пиер Калулу.

Равенството оставя Милан на втората позиция с актив от 10 точки, колкото има и лидерът Интер. Ювентус е 18-и с едва две точки.