Младежкият ни национал Стефан Велков вкара втори гол в Холандия само в рамките на 4 дни.

21-годишният централен бранител е разписа при победата на неговия Ден Бош над Твенте в мач от второто ниво на холандския футбол.

Велков се разписа в 24-ата минута, засичайки топката с глава след изпълнение на пряк свободен удар.

Така той покачи преднината на тима си на 2:0, но в 77-ата минута получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена.

Тогава резултатът вече бе 2:1, но за щастие на Велков, Твенте не успя да изравни.

Преди 4 дни той успя да вкара победния гол срещу втория тим на ПСВ, а след 13 изиграни кръга, неговият Ден Бош е на трето място в класирането.

Юношата на Славия е твърд титуляр в холандския тим, като е играл в 11 мача от пристигането си през август.