Голямата звезда в лятната селекция на Ливърпул се оказа и антигерой в първия домакински мач за тима от новия сезон във Висшата лига. На "Анфийлд" мърсисайдци направиха всичко възможно да спечелят срещу Кристъл Палас, но стигнаха само до 1:1.

Мърсисайдци бяха спечелили дебютните си домакински мачове във Висшата лига в последните 9 сезона и очакванията бяха за лесен успех, но във втори пореден двубой тимът на Клоп разочарова феновете си.

През първата част Ливърпул бе тотален господар на терена, но една контраатака завари неподготвена защитата на домакините. Вилфред Заха получи чудесно извеждащо подаване зад гърба на червената отбрана и изненадващо откри резултата за Палас в 32-рата минута.

Getty Images

В началото на втората част мърсисайдци се озоваха в още по-тежка ситуация. Голмайсторът на тима Дарвин Нунес направи чутовна глупост и бе изгонен от съдията. Уругваецът бе провокиран от футболист на гостите, като не издържа и го удари с глава и веднага получи директен червен картон.

С това Нунес бе изгонен в дебюта си на "Анфийлд", а за последно подобна неприятност сполетя Джо Коул през 2010-а.

Въпреки че остана с човек по-малко на терена, Ливърпул направи всичко възможно, за да спечели мача. Импулс в играта на домакините даде Луис Диас, който в 61-вата минута вкара изключителен гол. Колумбиецът навърза петима играчи на Кристъл Палас, преди да прати топката в мрежата с безпощаден удар извън наказателното поле.

До края играчите на Юрген Клоп продължиха да са по-опасният отбор на терена, но пропуски на Салах и Карвальо ги лишиха от победата.

Така Ливърпул записа второ поредно равенство във Висшата лига и още много рано се оказа в ролята на догонващ спрямо другия фаворит за титлата Манчестър Сити.