Два бразилски тима ще излязат в спор за трофея в Копа Либертадорес на митичния "Маракана" на 30 януари.

Това стана факт след снощната победа на Сантос над Бока Хуниорс с 3:0. Така след 0:0 в първия мач в Буенос Айрес, отборът на Пеле изхвърли този на Марадона от турнира.

За трофея Сантос ще спори с един от големите си съперници в исторически план - Палмейрас, в третия бразилски финал в историята на Копа Либертадорес.

Домакините излязоха напред в резултата още в 16-ата минута. След серия от рикошети в наказателното поле, Диего Питука се оказа най-съобразителен. Докато искаше дузпа и ръкомахаше към съдията, той видя идващата към него топка и я прати във вратата.

Снимка: Getty images

Всичко в сблъсъка бе решено само в рамките на 120 секунди в началото на втората част, когато Сантос стигна до нови два бързи гола.

Йеферсон Сотелдо и Лукас Брага се разписаха, а вече от 3:0 връщане назад за Бока нямаше.

Така за втора поредна година шампион в турнира ще е бразилски тим, след като през миналия сезон трофея грабна отбора на Фламенго.