Ювентус постигна доста трудна и драматична победа с 2:1 над московския Локомотив.

Италианският шампион трябваше да прави късен обрат, а големият герой за тима се казва Пауло Дибала. Аржентинецът изригна в 77-ата и 79-ата минута, разбивайки руската защитна стена.

Преди двубоя всички очакваха той да премине спокойно за Юве, с рутинна победа. Нищо подобно, руснаците се наредиха пред собственото наказателно поле и почти не се пропукваха.

Ювентус опитваше да преодолее стената пред себе си по всякакъв начин, но просто не се получаваше, а дори и геният на Кристиано Роналдо не помагаше.

Ситуацията стана още по-тежка, защото в 30-ата минута, при една от малкото си атака, Локомотив поведе.

Голът вкара Алексей Миранчук, който сам създаде цялата атака, а след това довкара удара на Едер, който вратарят изби.

Снимка: АР/БТА

За целия мач Юве отправи 28 удара, а през втората част Локомотив почти не минаваше центъра.

Гол обаче не падаше, докато Пуало Дибала не пробва страхотен шут от границата на наказателното поле, оплел се неспасяемо в мрежата на Гилерме.

Още в следващата атака пълният обрат бе факт. Алекс Сандро стеля от дистанция, Гилерме изби, а на точното място беше Дибала, който донесе победата за Юве.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Обрат трябваше да прави и Байерн (Мюнхен). Немският шампион победи Олимпиакос с 3:2 като гост.

Гърците успяха да открият резултата, но тогава се намеси Роберт Левандовски, който с два гола сътвори обрат.

Корентен Толисо увеличи преднината на баварците, а в края Гилерме оформи крайния резултат.

В другия мач от група "В", миналогодишният финалист Тотнъм разби Цървена Звезда с 5:0.