Барселона най-сетне взе първата си победа в групите на Шампионската лига. След двете загуби с 0:3, съответно от Байерн (Мюнхен) и Бенфика, днес каталунците си припомниха как се печели в най-силния турнир в европейския клубен футбол и надделяха над Динамо (Киев) с 1:0, за да изпреварят украинците в класирането на групата.

Домакините доминираха изцяло в мача, но успяха да отбележат само един гол, който бе дело на Жерар Пике, който вкара победното попадение в 36-ата минута. Тогава централният защитник засече на далечната греда центриране, което превърна в гол след изстрел с десния крак.

Така той се превърна в рекордьор и вече е най-възрастният футболист на "блаугранас", реализирал гол в Шампионската лига - на 34 години и 260 дни, изпреварвайки досегашния лидер при "старците" Силвиньо. Бразилецът държеше първенството в тази класация с попадението си срещу Шахтьор (Донецк) на 34 години и 241 дни през 2008 година.

Освен това бившият испански национал вече има 16 гола в турнира, като изравни Роберто Карлос за най-много отбелязани попадения от защитник в надпреварата. Ветеранът е вкарал 14 пъти за сегашния си клуб и още два за Манчестър Юнайтед.

Барса неизменно печели мачовете, в които Пике се разписва - 14 победи в 14 двубоя.

Иначе преди почивката Сержиньо Дест направи два сериозни пропуска - първо след центриране отблизо, а след това и очи в очи с вратаря на Динамо. Люк Де Йонг, който започна на върха на атаката на испанците също бе близо до гол, но добре насочен негов удар в 20-ата минута бе избит със сетни сили от Хеорхий Бушчан.

На почивката в игра се появи Ансу Фати, който можеше да се разпише само осем минути по-късно, когато пресира Бушчан, а Мемфис Депай му върна бързо топката, но младата звезда се засуети и не стреля достатъчно добре с гръб към вратата.

Четвърт час преди края Серхио Агуеро направи дебют за Барса и в този турнир.

В другата ранна среща от днешната програма, която бе от група Е, РБ (Залцбург) се справи с Волфсбург с 3:1. Два от головете за австрийците бяха дело на Ноа Окафор, докато Карим Адейеми се разписа веднъж.