Страхотната серия от 12 поредни победи на английският шампион Манчестър Сити приключи. Това се случи на южния бряг на Острова, където "гражданите" завършиха наравно 1:1 с местния Саутхемптън.

По този начин Сити не успя да спечели мач във Висшата лига за първи път от 30 октомври, когато допусна сензационна издънка, губейки с 0:2 у дома от Кристъл Палас.

Едва ли мнозина очакваха серията на "гражданите" да завърши точно срещу Саутхемптън, но "светците" успяха геройски да удържат атомното нападение на Сити.

Така Манчестър Сити пропусна да увеличи още повече аванса си на върха, който към момента е 12 точки пред Ливърпул, но мърсисайдци са с два мача по-малко и тази разлика може да бъде стопена до 6 пункта.

От ключово значение днес се оказа изненадващото много силно начало на мача за "светците", които успяха да открият още в седмата минута.

Тогава десният краен бранител на домакините Кайл Уокър-Питърс се озова с топката в наказателното поле и опита диагонален шут, който се превърна в доста красив гол за 1:0.

Не е изненада, че от този миг до края на мача топката почти изцяло бе в краката на играчите на Сити, които обаче не успяха да превърнат огромния си контрол в победа.

Все пак "гражданите" успяха да изравнят в 65-ата минута чрез бранителя Аймерик Лапорт, но до обрат не се стигна.

"Гражданите" имаха една греда, едно чисто положение и претенции за дузпа, но като цяло бяха далеч от нещата в атака, които демонстрираха в последните мачове.

А и голяма роля за този факт изигра страхотното представяне на Саутхмептън в отбрана, който събра 24 точки на 13-ото място.