Кай Хаверц се завърна в титулярния състав на Челси след повече от месец на пейката и вдъхнови изключително важен успех за тима си.

"Сините" от Лондон победи с 2:0 Евертън, в директна битка за местата даващи право на участие в Шампионска лига.

Челси и Евертън заемаха четвъртото и петото място преди мача с точка разлика помежду си. В крайна сметка лондончани запазиха позицията си непроменена, но авансът им пред "карамелите" е вече четири пункта. Евертън бе изместен от петото място от Уест Хем, който в късния мач от вечерта победи Лийдс с 2:0.

Изключително важни точки за Челси, който продължава невероятната си серия под ръководстовто на Томас Тухел, който няма загуба в 11-те си мача начело на тима. Освен това при него Челси заигра наистина доста силен футбол, а деветте сухи мрежи в тези 11 двубоя го доказват.

Днес успехът на "сините" от Лондон дойде напълно заслужено, като в неговата основа бе Кай Хаверц. Той бе леко пренебрегван от сънародника си Тухел в последните седмици, но пък се завърна в титулярния състав със стил, като със сигурност ще го видим да стартира по-често в следващите мачове.

Хаверц бе замесен и в двата гола, макар в края на мача името му така и да не бе изписано на таблото.

В 31-ата минута на мача Маркос Алонсо центрира остро, а Хаверц отправи удар, който рикошира в крак на бранител и влезе във вратата.

1:0 за Челси, а попадението бе записано като автогол на бранителя Бен Годфри, защото сякаш ударът на Хаверц щеше да излезе извън рамката на вратата.

Това бе 53-и автогол на Евертън в ерата на Висшата лига. Показател, по който "карамелите" водят убедително пред всеки друг тим на Острова.

Хаверц все пак вкара гол в 54-ата минута, но намесата на ВАР го отмени, защото немският атакуващ халф игра с ръка при овладяването на топката.

Десет минути по-късно Хаверц отново бе главен герой на терена, когато излезе на отлична позиция и опита да финтира вратаря Пикфорд, който го фаулира, а това означаваше дузпа.

С изпълнението се нагърби Жоржиньо, който отбеляза за 2:0 и сякаш реши мача.

До края Челси имаше доста чисти ситуации, като е цяло чудо, че преднината на домакините остана само от два гола.