Ривер Плейт стори немислимото и спечели мач от Копа Либертадорес с 11 играчи, като на вратата бе халфът Енцо Перес. Грандът от Буенос Айрес победи на празния си стадион Индепендиенте (Санта Фе) с 2:1 и почти си осигури класиране за елиминациите в турнира.

Тимът води с 9 точки в групата, Флуминензе (Бразилия) има 8, а Хуниор (Колумбия) е с 6 преди последните двубои идната сряда.

Ривер излезе без нито една резерва - ако някой се контузеше или в случай на червен картон, мачът щеше да бъде доигран с 10 или по-малко...

Цели 20 случая със зараза на ковид поставиха тима в това положение, а сред тези, които не можеха да играят, бяха и тримата картотекирани вратари. Южноамериканската конфедерация не позволи нови регистрации и така капитанът Енцо Перес, който е контузен, застана на вратата. Пред него играха шестима бранители, двама халфове и двама нападатели - с това разполагаше треньорът Марсело Гаярдо.

И въпреки това Ривер поведе с 2:0 до 6-ата минута. Първо Фабрисио Ангилери - ляв бек, който игра ляво крило, вкара. После нападателят Хулиан Алварес удвои, а след това настана време домакините да се приберат и да опитат да ограничат всякакви удари към вратата, където... нямаше истински вратар.

Перес се намеси няколко пъти, но гостите не го застрашиха особено чак до 65-ата минута. Тогава настана натиск, Индепендиенте върна гол, а в края серия центрирания и мелета създадоха хаос.

Краката на играчите на Ривер, сред които имаше няколко съвсем млади момчета, започнаха да се схващат. Но победата бе удържана напук на всички обстоятелства и препятствия.

А Перес дори получи наградата за играч на мача, повече като символичен жест, отколкото заради реални намеси.

"Тази победа ни струваше страшно много усилия, воля и характер - каза Гаярдо. - А на мен - вероятно години от живота ми. Но на входа на стадиона ни пише, че клубът е обречен на слава. Нямаме право на нищо друго, освен да търсим победата. Независимо от пречките и в какъв състав сме."