Роберт Левандовски отново бе в центъра на събитията при поредната победа на Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига този сезон. Баварците спечелиха за пети последователен двубой и продължават с пълен актив- 15 точки след успех с 2:1 като гост на Динамо (Киев) в мразовитата вторник вечер в украинската столица, като по този начин си гарантираха и на практика първото място в групата, след като вече си бяха осигурили участие в осминафиналите.

Полският голмайстор на германските шампиони вдъхнови своите съотборници с истински шедьовър, който откри резултата след 14 минути футбол. Левандовски не остави никакви шансове на противниковия вратар със задна ножица, след която топката влетя точно в ъгъла на вратата за 1:0. Това бе и девети последователен мач в турнира, в който деветката на Байерн успява да отбележи.

Като цяло Байерн диктуваше темпото, което не бе изненадващо, но Динамо от своя страна не изпадаше в тотално глуха защита, а редовно се опитваше да стигне до противниковата врата чрез контраатаки и на няколко пъти Мануел Нойер трябваше да се намесва. В 30-ата минута домакините бяха близо до гол, след като при лошо изчистване топката тръгна към вратата им, а капитанът Нойер не успя да я изрита, но за тяхно щастие тя се удари в гредата и напусна терена.

Три минути преди почивката гостите отбелязаха и втори гол, който дойде след комбинация между двама французи - Корентен Толисо и Кингсли Коман, както и Томас Мюлер. Толисо намери на десния фланг Коман, а Мюлер просто пропусна топката, за да може крилото да отбележи със силен диагонален удар точно под гредата.

Две минути по-рано от Динамо претендираха за дузпа след потенциално нарушение на Люка Ернандес, но след консултация с ВАР съдията реши, че такова няма.

След почивката Байерн владееше топката още повече отколкото през първото полувреме, но така и не успяваше да стигне до трето попадение, като в крайна сметка допусна гол. Двадесет минути преди края Виктор Циганков намери по добър начин Денис Гармаш, който с удар от движение не остави шансове на Нойер и върна надеждата на своя тим, намалявайки резултата.

Четири минути след това вратарят на гостите пак трябваше да се намесва решително, спасявайки удар на Серхий Сидорчук, а категорично тези минути бяха най-силните за Динамо в мача.

За капитанът на германците това бе мач №124 в Шампионската лига, като по този показател той се изравни с Джанлуиджи Буфон, а единствено Икер Касийяс има повече двубои в турнир - 177.