Манчестър Сити спечели директната битка с Лестър за второто място във Висшата лига, като го победи с 1:0 на "Кинг Пауър" в 27-ия кръг.

Гол на Габриел Жезус в 80-ата минута прати "гражданите" на седем точки пред днешния съперник и ги прави големият фаворит за вицешампион през тази година.

Попадението обаче не бе единственият любопитен момент в мача - даже напротив. Купища пропуски направиха двата отбора, а Серхио Агуеро изпусна поредната дузпа за Манчестър Сити, като тя бе спасена от Каспър Шмайхел в 62-ата минута.

Това беше четвърта поредна изпусната дузпа от Сити и официално е пореден проблем в тима на Пеп Гуардиола извън наказанието, наложено от УЕФА за неучастие в евротурнирите. През този сезон дузпи не реализираха още Стърлинг, Жезус и Гюндоган.

Лестър изпусна не малко възможности да поведе в мача, на Джейми Варди направи пропуски, като удари и греда.

Сити ще влезе в добро настроение при гостуването на Реал (Мадрид) в осминафиналите от Шампионска лига. Битката е в сряда.