Манчестър Сити стартира годината с трудна, но много ценна победа с 1:0 като гост на Челси.

"Гражданите" изглеждаха категоричен фаворит преди срещата не само заради по-голямата си класа, доста по-предната позиция в таблицата, но и заради редицата проблеми с контузии в Челси, които принудиха домакините да играят в необичаен състав.

И въпреки това победата за английския шампион дойде трудно, с гол на Рияд Марез, който в 63-ата просто довкара отличния пас на Джк Грийлиш, намерил го сам пред опразнената врата.

Любопитното при гола бе, че и двамата играчи, които го изработиха, се появиха заедно в игра само 3 минути и 43 секунди преди попадението.

Страхотна смяна от Пеп Гуардиола, която успя да доближи неговия тим до върха в класирането.

Това бе отличният начин за Сити да се възползва от грешната стъпка на Арсенал във вторник, като разликата между двата тима вече е пет точки в полза на "артилеристите".

Иначе днес Челси също имаше своите шансове, като най-чистият от тях бе през първата част, когато удар на младия Карни Чукуемека срещна страничната греда.

Проблемите за домакините бяха толкова сериозни, че още до 25-ата минута самият Чукуемека, а и Пиер-Емерик Обамеянг трябваше да бъдат сменени заради травми, което напълни и без това пренаселеният лазрет на "сините".

Сити също имаше своите шансове, нацели и греда, а с натиска си в началото на втората част, "гражданите" заслужиха успеха.

Той е трети пореден за Манчестър Сити срещу Челси, като и в трите сблъсъка "сините" от Лондон така и не отбелязаха гол.

За последно Челси се разписа във вратата на днешния си съперник на финала в Шампионска лига през 2021-а, но ще има шанс да промени това само след няколко дни - в неделя, когато двата тима се изправя един срещу друг в мач за ФА Къп.

Именно там изглежд ще са насочени целите на Челси, който вече е десети във Висшата лига.