ЦСКА победи Лудогорец в Разград с 1:0 в четвъртфинална среща за Купата на България и изхвърли съперника си от надпреварата.

Така столичани триумфираха на тази фаза срещу шампиона на България във втори пореден сезон. Лудогорец продължава да се затруднява в този турнир и няма да го спечели отново. Разградчани имат едва два трофея в осемгодишното си властване в българския футбол.

Днешната среща бе много интересна, напрегната и динамична. Деветте хиляди фена, две хиляди, от които на ЦСКА, направиха обстановката взривоопасна, както е почти във всеки един мач между тези два съперника.

Снимка: Bulphoto

ЦСКА обаче стигна до безценно попадение в 30-та минута, чийто автор стана Рубен Пинто. Португалският халф намери топката от воле извън наказателното поле и я прати неспасяемо в левия ъгъл на Ренан.

"Червените" изиграха един от най-силните си мачове в Разград и заслужиха триумфа, макар че в края на мача имаха голяма доза късмет, когато първо Вандерсон нацели греда сам срещу вратаря, а след това и Сисиньо с глава пропусна в продължението.

Лудогорец като цяло обаче се затрудняваше да стига до изгодни голови положения най-вече през втората част - къде заради вземане на грешни решения, къде заради добрата защита на столичани.

Хората на Любослав Пенев изиграха много силно второ полувреме и можеше да стигнат до втори гол в заключителните 10 минути, когато Евандро също изпусна сам срещу вратаря. Но Пенев продължава да няма загуба срещу Лудогорец - вече в три мача като наставник на ЦСКА и Литекс.

Стойчо Стоев от своя страна отпада за втори път в турнира през тазгодишното издание, след като това се случи и докато ръководеше Арда (Кърджали).

В събота двата тима се изправят отново тук в мач за първенството, а разликата между тях е само три точки. Яцек Горалски от домакините и Жанио Бикел от гостите няма да играят заради натрупани жълти картони.

Иначе "червените" днес имаха претенции към съдията Николай Йорданов. Поискаха втори жълт картон на Сисиньо за грубо нарушение с удар в корема на съперник. Освен това имаха претенции и за втори жълт картон на Станислав Манолев заради натрупани нарушения. Лудогорец от своя страна поиска дузпа за нарушение на Бодуров срещу Кешеру през втората част.