Стойчо Младенов написа история за клуба от Казахстан Кайсар Кизилорда, като изведе тима в първия мач в евротурнири, който някога е играл.

След като му донесе Купата на страната, Младенов днес опита да стори чудо срещу далеч по-класния и опитен кипърски АПОЕЛ, но силите не стигнаха - 1:4. Срещата от втория квалификационен кръг в Лига Европа бе най-ранната като начален час за деня.

Кайсар не само започна мача като аутсайдер, но и не игра на своя стадион, а на този в Шимкент. Така или иначе двубоят бе без публика, но... ако у дома и стените помагат, тимът на българския наставник бе лишен и от тази опора.

И все пак мачът тръгна мечтано за Младенов и Кайсар - още в 6-ата минута Лобянидзе даде аванс на отбора от Казахстан. Гостите обърнаха резултата бързо, като Де Винченти и Тухами вкараха до 25-ата минута.

В самото начало на второто полувреме Ацили добави и трето попадение. В добавеното време след 90-ата минута гостите реализираха отново след поредна контраатака - вкара пак Де Винченти.

За Кайсар игра 90 минути Алекс Колев, бивш национал на България. В състава на домакините имаше още трима легионери, докато 7 играчи в него са местни.

В контраст, АПОЕЛ - редовен участник в по-късните етапи на евротурнирите в последните години, излезе само с двама кипърци сред титулярите.

Отборът на Стойчо върви на четвърто място в първенството и не отстъпва от стандартите, достигнати през миналия сезон.