Английският Тотнъм мина лесно през Белград, разбивайки сръбския шампион Цървена Звезда с 4:0.

Очакванията бяха за доста по-тежки 90 минути за миналогодишния финалист в Шампионска лига, но домакините не успяха да се противопоставят и загубиха тежко.

Ад за "шпорите" имаше само по трибуните, където сръбските фенове отново създадоха невероятна атмосфера.

На терена любимците им опитаха, но разликата в класита бе сериозна и след 5:0 в Лондон пред две седмици, Тотнъм вкара 4 и тази вечер в Белград.

Резултатът бе открит в 34-ата минута от Джовани Ло Селсо, който бе на точното място, за да довкара топката след абсурден карамбол. Удари в гредата, във вратаря, в телата на бранители, за да се стигне до гол от петия опит в тази атака.

Домакините също имаха шансове, дори и уцелиха греда, но през втората част капитулираха.

Хюн Мин Сон уби интригата с два бързи гола, а в края на мача Кристиан Ериксен оформи крайното 0:4.

Така "шпорите" събраха 7 точки и се нуждаят от още две в следващите два мача, за да намерят място в елиминациите, където вече е Байерн Мюнхен.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

За разлика от Белград, където драма нямаше, в Загреб бе доста напечено.

Местният Динамо завърши наравно 3:3 с Шахтьор Донецк, като до 92-ата минута резултатът бе 3:1.

Жуниор Мораеш обаче върна един гол, а в следващата атака украинците получиха право да изпълнят дузпа. Реализира я Тете в 98-ата минута, за да попари домакините.

Така двата тима остават с по 5 точки, а борбата им за второто място ще е жестока.

Първи в тази група е Манчестър Сити, който допусна първа грешна стъпка и завърши наравно 1:1 като гост на Аталанта.

Най-любопитното в този мач бе, че титулярният вратар Едерсон се контузи, а в 80-ата минута заменилият го Клаудио Браво получи червен картон.

Така от пейката влезе десният бек Кайл Уокър, с ясната цел да застане на вратата, като се справи блестящо и не допусна гол. При появяването му, резултатът вече бе 1:1.