ЦСКА най-накрая зарадва феновете си, показвайки добра игра. Играчите на Алън Пардю спечелиха с 3:1 домакинството си на Славия в мач от 29-ия кръг на Първа лига и ще влязат в бойко настроение във финала за Купата на България срещу "Левски", който е на 15 май.

Освен това, с победата "червените" се бетонираха на второто място в класирането, като два кръга преди края на шампионата имат 7 точки преднина пред третия "Левски".

На стадион "Българска армия" ЦСКА стартира ударно и успя да открие резултата още във втората минута. Тогава Греъм Кери центрира отляво в наказателното поле и Георги Йомов засече за 1:0.

Интересното е, че тази комбинация се повтори абсолютно идентично в 20-ата минута, когато отново Кери прати топката към Йомов и той удвои.

Окончателно интригата в мача беше убита в 35-ата минута - Греъм Кери направи хеттрик от асистенции. Ирландецът центрира от фаул, след което Жорди Кайседо прати топката за трети път във вратата на Славия.

На почивката гостите направиха три смени, вкарвайки в игра Кирилов, Вълчев и Добрев.

Това даде моментален резултат, тъй като в 48-ата минута Кирилов върна едно попадение. Звездата на "белите" вкара между краката на Бусато, който в този мач се върна в титулярния състав на ЦСКА за сметка на Димитър Евтимов.

До края "белите" не успяха да стигнат до втори гол, който поне частично да върне интригата и така ЦСКА записа важна победа пред около 1500 фенове на "Армията".

Лошата новина за "армейците" обаче е контузията на Иван Турицов. Бранителят напусна принудително в края на срещата и тепърва ще става ясно дали ще се възстанови за очаквания с огромен интерес финал с "Левски".

"Червените" спечелиха с 3:1 срещу Славия.