Царско село удари с 4:3 Монтана като гост в пряк сблъсък на два отбора, които не са далеч от дъното в класирането у нас. Напук на очакванията, това бе спектакъл, каквито рядко гледаме по нашите терени.

Отчасти заради заряда, а и до голяма степен заради атмосферните условия, шоуто бе страхотно.

Първо - мачът продължи почти три часа... Започна в 17,30, завърши малко преди 20,30 часа. След сравнително спокойно първо полувреме и 0:2 за видимо по-добрите гости от Царско село, обилен снеговалеж над Монтана наложи спиране на срещата.

Съдията Георги Кабаков изиска от домакините да осигурят очертанията на игрището с червена боя, каквато явно не бе подготвена. Отне дълго-дълго, повече от час, да бъде почистен теренът, да се очертае, да се подготви... А снегът не спираше да вали и все по-сериозна изглеждаше опасността двубоят да бъде отложен за утре.

Кабаков обаче реши да се играе и стана шоу.

Домакините вкараха два пъти за 19 минути чрез Билал Бари и автогол на Антонио Георгиев. И при 2:2 стана битка в снега, която прикова вниманието.

Дилан Мертенс вкара първия си шампионатен гол за Царско село и даде нов аванс на гостите, а Мартин Кавдански донесе победата на практика 7 минути преди края. В добавеното време Владимир Айтов намали отново, но Монтана не стигна до реми.

След четири загуби без отбелязан гол, отборът на Любослав Пенев спечели три точки и се вдигна до осмото място с 16 т. Домакините останаха с 12 т. на 12-а позиция.

"Странен мач. Спираме, тръгваме, загряваме, топли, студени - в свой стил коментира цялата куриозна ситуация с тричасовия мач Любо Пенев пред камерите на Диема спорт след края. - Няма как да не се отрази. Теренът второто полувреме нямаше нищо общо с първото.

Вкарахме четири гола... Не мога да повярвам! Трябва да ги черпя, може би, някакви бонуси да измислим... Ще видим."

Преди тази победа, Царско село имаше едва 7 попадения в 13 мача.