Английският шампион Манчестър Сити се препъна при първото си сериозно препятствие през новия сезона.

"Гражданите" завършиха наравно 2:2 с Тотнъм в мач от втория кръг на Висшата лига.

Подобно на полуфинала в Шампионска лига преди няколко месеца, "шпорите" отново спряха Сити на "Етихад", а основна заслуга за този резултат отново имаше системата ВАР.

Манчестър Сити вкара гол в даденото от съдията продължения. По трибуните настъпи луда радост, а играчите на "гражданите" усещаха изстрадания успех.

Тогава обаче се намеси ВАР. Голът бе отменен, защото при подаването към Габриел Жезус, Лапорт игра с ръка и мачът завърши 2:2.

Подобен бе сценарият в Шампионска лига, когато причината за отменения гол бе засада, а Тотънм се класира напред.

Естествено, игровото предимство на домакините бе огромно, но след изтичането на 90-те минути това нямаше значение.

Сити отправи 30 удара, а вкара два, докато Тотнъм показа убийствена ефективност и реализира и двата си шута към вратата.

Юго Лорис направи няколко геройски спасявания, а и нападателите на "гражданите" изтърваха добри шансове.

Повечето интересни ситуации бяха през първата част, която започна вихрено, а първият гол падна след 20 минути игра.

Кевин Де Бройне, който играеше феноменално, направи страхотно центриране, което Рахим Стърлинг превърна в гол.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Отговорът на Тотнъм бе светкавичен, само три минути по-късно Ламела с удар извън наказателното поле изравни.

В този момент започнаха редица пропуска пред вратата на "шпорите", докато в 35-ата минута отново Де Бройне не подаде чудесен пас успоредно на вратата, който Серхио Агуеро превърна в гол.

Сити се хвърли да решава мача в началото на втората част, но пропуск след пропуск, топката не влизаше.

Така дойде 56-ата минута, когато Лукс Моура влезе в игра и се запъти в наказтелното поле, за да засече центриране от корнер за 2:2.

В този момент Тотнъм заигра доста здраво в отбрана, почти без никакви грешки и до голяма степен уби играта на Сити.

Все пак гражданите напираха за победен гол и го вкараха в 92-ата минута, за да получат своите 30 секунди неподправено щастие, докато отново не изплува демонът им ВАР.