Левски се върна на победния път и отново зае първото място в родния елит.

"Синтие" постигнаха класически успех с 4:0 над последния в класирането Витоша (Бистрица).

Момчетата на Петър Хубчев трябваше да се реваншират след боя от Берое преди седмица (1:3) и го сториха, при това без особено трудности.

Но това бе и очаквано, защото опонентът бе търсещият първата си точка през сезона Витоша.

Символичните домакини излязоха с ясната идея да се бранят 90 минути, надявайки се на 0:0 и отправиха едва един удар към вратата.

За Левски пък на два пъти се разписа Паулиньо, който днес играеше с голямо настроение, а първия си гол в елита вкара и реабилитирания в състава Филипе Нашименто, а крайния резултат оформи Найджъл Робърта.

Друга позитивна новина за "сините" фенове бяха десетте минути, които Холмар Ейолфсон изигра в края - първи за него от октомври насам.

Мачът на националния стадион започна доста лежерно, но постепенно Левски вдигна оборотите и се стигна до гол.

Вкара го Паулиньо със страхотен фалцов удар, който не остави шансове на Василев.

Снимка: Bulphoto

До края на полувремето Левски нямаше стопроцентови положения, но се бе настанил изцяло в половината на Витоша и атакуваше напористо.

Бистричани обаче се бяха събрали в собственото си наказателно поле и Левски разчиташе предимно на центрирания и далечни удари, които не носеха резултат.

През тази първа част вратарят на Левски Милан Миятович дори не докосна топката.

Двубоят пък бе решен в самото начало на втората част, когато Янис Каргас отклони топката с глава към Паулиньо, който вкара за 2:0.

При повторението обаче се видя, че бразилецът е бил в засада, но съдиите не маркираха такава.

С втория гол гардът на Витоша съвсем падна, а Левски продължи спокойно да разиграва.

Василев спаси няколко опасни удара, а 10 минути преди края Левски стигна до трети гол.

Влезлият като резерва Найджъл Робърта проби и предостави топката на Нашименто, който вкара без проблем.

Това бе първи гол в родния елит за португалеца, който дълго до миналата седмица бе сочен за ненужен и не бе в първия състав на "сините".

Найджъл Робърта пък затвърди страхотното впечатление в последната минута на мача, когато с глава оформи крайното 4:0.