Евертън и Тотнъм завършиха наравно 0:0 в любопитна среща от 11-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят бе повторен дебют за италианския мениджър Антонио Конте във Висшата лига, като новият наставник на "шпорите" може да е доволен от крайния резултат предвид показаното на терена.

"Карамелите" бяха по-активният отбор в атака, особено през второто полувреме, но след разглеждане с ВАР главният съдия промени решението си да отсъди дузпа за нарушение на Юго Лорис срещу Ричарлисон. Освен това не отсъди такава за игра с ръка от играч на "шпорите".

Точката оставя Евертън на 11-ата позиция с 15 точки, а Тотнъм има една повече, което му отрежда девета позиция.

В друг мач от кръга Арсенал победи трудно новака Уотфорд на "Емирейтс" с 1:0. Пиер-Емерик Обамеянг изпусна дузпа през първото полувреме, но Емил-Смит Роу реализира победен гол в 57-ата минута.

Победата е трета поредна за "артилеристите" и те са пети с 20 точки.

Лестър пък не успя да победи при гостуването си на Лийдс и мачът завърши при 1:1. Двата гола паднаха в рамките на 27-ата и 28-ата минута. Първо Рафиня откри за домакините, а веднага след това Харви Барнс бе точен.