Айнтрахт и Челси завършиха наравно 1:1 във Франкфурт в първата си полуфинална среща от Лига Европа.

Сблъсъкът бе белязан от изумителна атмосфера, която за пореден път феновете на германците предложиха, а подобна обстановка нямаше как да не бъде оправдана и с интересен сблъсък.

Двата тима си размениха по едно попадение през първото полувреме, но могат да съжаляват, че не взеха аванс в сблъсъка през втората част, когато направиха пропуски.

Челси започна без звездата си Еден Азар, който влезе през втората част и като цяло резултатът е закономерен и предпоставя за не по-малко вълнуващ реванш на "Стамфорд Бридж" след седмица. Хората на Маурисио Сари подобриха рекорда на Лига Европа за най-много поредни мачове без загуба - 16.

Двубоят на "Комерцбанк Арена" стартира с по-добра от гостите, които имаха два изгодни шанса.

Айтрахт обаче постепенно заигра много добре и създаде ядове на защитата, която тази вечер бе в резервните си жълти екипи.

След няколко остри атаки домакините стигнаха до заслужено попадение. След грешка на Жиру в половината им, бе подхваната бърза атака от ляво и Филип Костич центрира към сънародника си Лука Йович, който технично с глава прати топката в ъгъла на Кепа. Страхотно изпълнение на един от най-ефективните нападатели в Европа през този сезон.

Снимка: AP/БТА

В последствие Челси взе инициативата отново и стигна до своето попадение в последната минута на редовното време. Вилиан изпълни ъглов удар и топката попадна в Педро, който с левия си крак реализира за 1:1.

Втората част започна също с добра игра на Челси и след час игра Давид Луис разтресе горната греда с марковото си изпълнение на пряк свободен удар. Това бе и периодът, в който Еден Азар влезе в игра, заменяйки неубедителния Вилиан.

В 74-та минута Лофтъс-Чийк пробва рефлекса на Кевин Трап с удар, а при добавката шутът на Азар бе блокиран. Челси натискаше, а германският страж се намеси малко по-късно и след удар с глава на Луис.

В последните минути обаче Айнтрахт предпазливо се втурна в търсене на победен гол и имаше няколко добри шанса. В 85-та Давид Абрахам бе оставен непокрит при един корнер, но ударът му с глава мина над вратата.

Ако теглим чертата, то Челси е тимът, който може да съжалява повече, че не си тръгва с аванс от Франкфурт.