Ливърпул постигна драматичен и изключително важен успех по пътя към мечтаната първа титла от 29 години насам.

Мърсисайдци спечелиха гостуването си на Нюкасъл с 3:2 в предпоследния си мач във Висшата лига.

Успехът изкачи момчетата на Юрген Клоп на върха в класирането, с две точки повече, но и мач по-малко от Манчестър Сити.

Големият герой за Ливърпул бе златната резерва Дивок Ориги. Белгиецът замени контузеният Мохамед Салах и четири минути преди края на редовното време подари трите точки на тима си.

След седмица, този гол може да се окаже и шампионски.

Мачът започна доста динамично, с непрестанни атаки към двете врати, а в първите 30 минути паднаха и 3 гола.

Първият от тях падна в 13-ата минута, когато след центриране от корнер, Върджил Ван Дайк бе изпуснат и холандският бранител вкара с глава.

Нюкасъл обаче отказа да се предаде, макар да не играеше за нищо друго освен честта си.

След страхотна атака топката се озова в Рондон, който стреля, а ударът му бе с ръка от бранителят Тренд Александър-Арнолд.

Топката обаче се върна в Атсу, който вкара за 1:1, а Арнолд се размина с червен картон.

Нюкасъл продължи да атакува яростно, но в 27-ата минута центриране към наказателното поле на свраките намери непокрития Мохамед Салах и Ливърпул отново поведе.

До края на полувремето мърсисайдци контролираха играта, но с началото а втората част, отново черни облаци надвиснаха на Юрген Клоп.

При изпълнение на корнер, топката не бе изчистена добре и попадна на волето на Соломон Рондон, който отново изравни резултата - 2:2.

Ливърпул се нуждаеше от задължителен гол, но проблемите се задълбочиха.

При излизане да боксира топката, вратарят Добравка отнесе Мохамед Салах и египтянинът бе изнесен от терена с носилка, а това може да означава и край на сезона му.

Тази ситуация може да се окаже проблемна в следващите седмици, но излизането на Салах вкара Дивок Ориги на терена.

Именно белгийският нападател се превърна в герой в 86-ата минута, когато надскочи противников бранител и с глава прати топката във вратата.

Безценен гол, който изкачи Ливърпул на първото място в класирането с две точки и мач повече от Манчестър Сити.

Естествено, мечтаната титла минава през задължителна грешка на "гражданите", които имат мачове срещу Лестър и Брайтън, а за Ливърпул предстои финален мач срещу Уулвърхемптън.