Двете големи звезди в италианския футбол - Кристиано Роналдо и Златан Ибрахимович почиваха, но това не попречи на техните Милан и Ювентус да се класират за четвъртфиналите в Купата на страната.

Юве се изправи срещу Удинезе, а Маурицио Сари изобщо не включи Роналдо в групата. Въпреки това отборът му нямаше проблеми и спечели категорично с 4:0.

Резултатът откри Гонсало Игуаин в 16-ата минута. Той и сънародника му Пауло Дибала сътвориха неветоятна атака, в която размениха 6 двойни паса, за да може Игуаин да се озове сам срещу вратаря и безпроблемно да отбележи.

Десет минути по-късно Бернардески се откъсна сам срещу вратаря и бе фаулиран, а реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Пауло Дибала, който успя да покачи на 2:0.

В началото на втората част Дибала вкара поредният си гениален гол през сезона, за да направи преднината на тима си класическа, а крайното 4:0 оформи Дъглас Коща от дузпа.

По-рано през деня Милан посрещна СПАЛ, като също постигна безпроблемна победа с 3:0.

Златан Ибрахимович остана на пейката през целия двубой, но съотборниците му си свършиха работата по отличен начин.

Изпадналият в голова криза Кжищоф Пьонтек успя да открие в 20-ата минута, а до края на полувремето Сами Кастийехо удвои.

Крайното 3:0 оформи Тео Ернандес през втората част.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

В първия мач от деня миналогодишният финалист Аталанта отпадна от турнира, след като загуби гостуването си на Фиорентина с 1:2.

Така станаха ясни три от четвъртфиналните мачове. Наполи ще посрешне Лацио, Интер приема Фиорентина, а Милан ще играе с Торина.

Единствената въпросителна е дали Рома или Парма ще играе срещу шампиона Ювентус.