Над 25 милиона лева заплати получават служителите на затъналата в дългове «Топлофикация-София“, показва годишният финансов отчет на дружеството за 2013 г. За последните пет години увеличението е с 4 милиона лева. Уволненият шеф на «Топлофикация“ Стоян Цветанов е взел 39 000 лв., а разходите за заплати на членовете на Съвета на директорите и Одитния комитет са 92 000 лв., показва отчетът. Под управлението на Стоян Цветанов «Топлофикация София“ трупаше милиони дългове, а шефовете й си увеличаваха заплатите всяка година. През 2011 г. Цветанов и заместниците му си вдигнаха заплатите петорно-от 18 000 на 102 000 лв. През 2012 г. отново си увеличиха заплатите с 19 000 лв. годишно, при дългове на дружеството от 537 млн.лв. Към края на 2013 г. монополистът има дългове за общо 565,662 млн. лв. От тях 408,671 млн. лв. са към.Българския енергиен холдинг, а 79,0034 млн. лв. към «Булгаргаз“. Финансовият отчет показва, че дружеството дължи пари и на свои служители-над 5 милиона лева. Миналата година «Топлофикация-София“ е завела 17 600 съдебни дела за неплатено парно. От тях 5020 софиянци са дадени на частен съдия изпълнител. Делата са двойно повече спрямо 2011 г. Според данните в Софийски районен съд тогава са били заведени 9 334 дела срещу длъжници. Над 90% от делата падат в съда по давност, защото са за неплатени сметки за период над 3 години. От Федерация на потребителите заявиха, че все повече абонати на «Топлофикация-София“ отказват да плащат повече за парно. Заплати в «Топлофикация-София“ 2013 25,148 млн. лв. 2012 24,659 млн. лв. 2011 24,475 млн. лв. 2010 24,247 млн. лв. 2009 21,419 млн. лв. Източник: Финансов отчет на «Топлофикация-София” за 2013 г.