Националният ни отбор по баскетбол загубиха втори пореден мач в квалификациите за Европейско първенство. След като в неделя отстъпи на Холандия, отборът на Георги Младенов претърпяха поражение от Черна гора. Домакините победиха 70:64 след продължения в Подгорица, като в редовното време резултатът беше 60:60. Българите показаха трагична стрелба от зоната за 3 точки, като се разписаха 4 пъти от общо 15 опита. Националите отстъпиха сериозно на съперника в борбите под двата коша - 50 за Черна гора срещу 37 за България. След срещата селекционерът Георги Младенов оправда загубата с липсата на къмет. «Честитя победата на Черна гора. Бяхме близо до успеха, но нямахме късмет да вкараме тройка 25 секунди преди края, заяви Младенов. - Това е баскетболът, животът продължава. Момчетата дадоха всичко от себе си и съм доволен от това.“ Най-много точки за България реализира Александър Везенков (14), Христо Николов - Гларуса и Павел Маринов добавиха 11. За Черна гора най-резултатен бе Драгичевич вкара 20 точки. В другата среща от група В, Израел победи Холандия с 66:57. Националите ни посрещат еврейската държава в неделя в София. В същото време стана ясно, че Израел ще приеме България в Кипър на 27 август. Израелците нямат право да играят у дома си заради политическата обстановка.