Серина Уилямс се класира за полуфиналите на тенис турнира в Маями с награден фонд от 5.38 милиона долара и спечели победа номер 700 в своята професионална кариера. По-малката от сестрите Уилямс се наложи със 7:6, 1:6, 6:3 срещу германката Забине Лисицки в мач от четвъртфиналите на надпреварата.   Американката има седем титли от турнира за жени в Маями, но осмата изглеждаше много далеч за американката в началото на мача. Лисицки игра великолепно през първата част на срещата и загуби с тайбрек, а във втория сет германката демонстрира прецизна и интелигентна игра, за да спечели шест поредни гейма и да го затвори при 6:1. Уилямс обаче поведе с 3:0 в решителния трети сет след пробив и два успешни сервис-гейма, за да спечели с 6:3.