Твенте бе улеснен още в началото на мача, след като Фехер от домакините бе изгонен в 21-та минута с директен червен картон.
Първото попадение за Твенте вкара Руис в 23-та минута, а Сточ удвои в 74-та минута.
Конкурентът за титлата Аякс разби с 4:1 като гост НЕК Ниймеген, но това не му помогна в битката за златните медали. Два гола на Луис Суарес - в 15-та и 63-та минути, както и по едно попадение на де Зееув и Пантелич донесоха разгромния успех на гостите.
За домакините почетното попадение реализира Нтибазонкиза две минути преди края на редовното време.
Твенте обаче е шампион с 86 точки, на само една пред втория Аякс. Трети остана тимът на друг българин - ПСВ Айндховен, където играе Станислав Манолев.
Тимът на Манолев има 78 точки, след като завърши наравно 1:1 като гост на АЗ Алкмаар.
Това е първа титла за играчите на Стив Макларън в историята на клуба, като досега най-големия успех на Твенте бе финал в Купата на УЕФА.