Палермо поведе с гол на Стив фон Берген в 35-а минута, а Джани Мунари изравни за Сампдория до почивката. С голове на Йосип Иличич и Сантяго Гарсия след почивката отборът на Палермо стигна до ценните три точки.

Друг застрашен от изпадане отбор - Сиена, стигна само до нулево равенство срещу Парма и остава в опасната зона. 0:0 завършиха и отборите на Катания и Каляри, които са в средата на таблицата и са далеч от застрашените от изпадане. Катания дори има шансове да намери място в зона "Европа", но нулевото равенство отдалечи тима от претендентите за евротурнирите.

С два гола на ветерана Антонио Ди Натале Удинезе надигра у дома Киево с 3:1. Един гол за тима от Удине добави Мехди Метания, а за Киево се разписа Пол Пап, информира БТА.

Ди Натале има 17 попадения от началото на сезона в Серия А и отстъпва при голмайсторите само на Едисон Кавани от Наполи, който има 22.