Това беше първо участие на български отбор изобщо в този формат, който европейската асоциация създаде. Предвид нивото на отбора на "Лудогорец", по-голямата част от срещата премина в доста ниско и на моменти темпо на ходом.

Въпреки това някои от момчетата на треньора Атанас Димов загатнаха в определени моменти за качества. Джеръм Синклеър откри резултата в 30-ата минута, а в 87-ата оформи крайното 4:0 след добавка при изпълнение на фаул от Уилсън.

В 38-ата минута Даниъл Клиъри вкара за 2:0, а минута след него и Алекс О'Ханлън се разписа. Уилсън удари и страничната греда през втората част. Единственото реално положение за младите лудогорци в мача пропусна Томас Цвятков.

Привлеченият от "Литекс" търновлия излезе сам срещу вратаря на домакините Андрю Фърт, но не успя да го преодолее.

По-късно днес е втората среща от младежката група В на Шампионската лига. Реал (Мадрид) приема Базел.