"Аз съм много доволен от играта, от футболистите. Видяхте каква публика, какъв стадион! Това е петкратен европейски шампион! Искам да поздравя момчетата за играта им през 93-те минути.

Жалко, че не успяхме да взмем първата точка, и то на Анфийлд. Имаме шанс да вземем точки и да продължим в Лига Европа. Не упреквам в нищо нашия вратар. Той трябваше да вземе решение за четвърт от секундата и никой не може да го упреква. Малшанс в продълженията. Резултатът е 2:1, всички съжаляваме, но връщане няма", заяви Дерменджиев, цитиран от БТА.

За следващия мач с "Реал" /Мадрид/ на 1 октомври в София: "Това е още по-велик отбор. Нашите футболисти ще играят срещу светилата на Европа и света. "Реал", това е нещо много за България и дано хората разберат какво е направил "Лудогорец".