Въпреки че повечето от титулярите на каталунците получиха почивка, селекцията на Пеп Гуардиола не срещна особени проблеми на "Естадио де Медитеранио" и стигна до класиката във втората си полуфинална среща.

Давид Вия, Лео Меси, Педро, Шави Ернаднес, Ерик Абидал и Виктор Валдес останаха на пейката. Иниеста пък пропусна двубоя заради травма в рамото. Въпреки това, Барса записа четвърта поредна победа, и за четвърти пореден път не допусна гол във вратата си.

Първото попадение в срещата падна в 35-та минута, когато точен за гостите за 1:0 бе Адриано. През второто полувреме паднаха и останалите два гола. Тиаго Алкантара удвои преднината за Барса в 56-та минута, когато се разписа за 2:0. Ибрахим Афелай пък оформи крайното 3:0 в 66-та минута.

В другия полуфинал Реал Мадрид посреща Севиля. Първият мач между двата тима завърши при 1:0 в полза на "белия балет", предаде Гонг.