Лидерите в световната ранглиста - Новак Джокович и Рафаел Надал, нямаха особени трудности в първите си мачове на Мастърса в Париж.

Те стартираха от втория кръг на надпреварата и в рамките на два сета и час и 50 минути, успяха да продължат напред.

Лидерът в ранглистата Новак Джокович се справи с представителя на домакините Корентен Муте.

Сърбинът победи със 7:6, 6:4 и вече мисли за утрешния си двубой срещу британеца Кайл Едмънг.

Световният №97 Коренте Муте, изигра страхотен мач и се противопостави сериозно на Джокович. На няколко пъти младия французин вдигна на крака трибуните и видимо изненада сръбския си съперник със чудесни отигравания.

Силите му обаче не стигнаха за повече от тайбрек в първия сет и равностойна втора част до нейната среда.

След Джокович, на централния корт излезе Рафаел Надал, който победи друг представител на домакините - Адриан Манарино.

Матадора спечели мача си със 7:5, 6:4 и в следващия кръг се изправя в чудесен сблъсък срещу швейцареца Стан Вавринка.