Сблъсъкът на ветераните между Роджър Федерер и Ришар Гаске на "Уимбълдън" завърши в три сета и без особена драма. Очакван победител бе Маестрото, който се наложи със 7:6, 6:1, 6:4 на любимия си корт.

За разлика от тежкия мач срещу друг французин - Адриан Манарино, който се отказа в първия кръг, макар да бе докарал нещата с Федерер до решителен пети сет, днес всичко завърши в рамките на час и 51 минути.

Интрига имаше само в първия сет, в който нито един от двамата не стигна до пробив, но в решителния тайбрек Маестрото показа невероятната си класа и спечели със 7:1.

Този развой сякаш успокои Федерер и той заигра много по-добре, намираше и време да забавлява публиката с някое магическо отиграване. Швейцарецът бе категоричен във втория сет с 6:1, спечели и третия с 6:4.

Така в третия кръг той ще се изправи срещу представителя на домакините Камерън Нори. На този етап Федерер показва добра кондиция и настроение, въпросът е дали тялото му ще издържи достатъчно дълго, за да го видим в някой от решителните мачове на турнира.

Все пак след триумфа Маестрото показа емоции, напусна и корта с широка усмивка, със сигурност породена от начина, по който игра. А и все пак винаги е приятно да приключиш всичко в три сета на любимия си корт, на който си вдигал титлата осем пъти.

След мача той шеговите заяви: "Забавлявах се, получи се страхотен мач. Дори видяхме страхотни неща от Ришар, двамата се насладихме, но в един момент си казах стига толкова, нека го пратя вкъщи".

В останали три мача, включващи играчи от топ 10 на ранглистата, изненади също нямаше.

Световният №2 Даниил Медведев, който според специалистите е единственият, който може да спре Новак Джокович, постигна експресна победа в три сета, отнела му само час и 34 минути.

Той се справи с 6:4, 6:1, 6:2 младия испанец Карлос Алкарас, който мнозина виждат като бъдещ голям шампион, особено на клей настилката. Днес обаче той видя, че все още е твърде далеч от "големите риби" в тенис океана.

Победа в три сета постигна и четвъртия в схемата Александър Зверев, който надви Тенис Сангрен от САЩ със 7:5, 6:2, 6:3.

Днес в действие видяхме и друг представител на топ 10. Това бе италианецът Матео Беретини, който се справи срещу участващия като "щастлив губещ" Врик ван де Зандшлуп от Нидерландия. Беретини грабна победата с 6:3, 6:4, 7:6.