Григор Димитров постигна още една впечатляваща победа на “Ролан Гарос”. Най-добрият български тенисист спечели втори пореден двубой без да загуби сет, като този път жертвата му бе Борна Чорич от Хърватия.

Някогашният №12 в света, който в момента е №279 в ранглистата, бе абсолютно надигран от Гришо. Българинът триумфира след 6:0, 6:4 и 6:3, за да продължи напред към третия кръг в Париж.

Поставеният под №18 в основната схема Григор не даде нито гейм на хърватския си противник в първия сет. Чорич стигна до точка за пробив още в първия гейм, но той бе отразен от Григор, който поведе с 1:0 и продължи да увеличава аванса си. Той проби Борна още в следващия гейм след красив прехвърлящ форхенд, а след това направи още един брейк за 4:0 благодарение на перфектен минаващ бекхенд. Третият пробив дойде за 6:0 и съответно 1-0 за Григор.

Втората част определено бе по-интригуваща от предхождащия я сет - хърватинът се отърси от шока и изглеждаше значително по-уверен. И двамата тенисисти печелеха подаванията си, като един пробив бе достатъчен на Гришо за триумф в тази част.

Той дойде в десетия гейм, когато от втори опит Димитров проби съперника си и така поведе с два сета.

Началото на третия сет се забави заради медицински таймаут, поискан от Григор заради проблем с ръката. Той обаче не се отрази по никакъв начин на представянето му, а в четвъртия гейм родната звезда проби съперника си, за да дръпне с 3:1. В следващия гейм той затвърди пробива си след гейм на нула, а макар да загуби следващия, пак вдигна трибуните на крака с убийствено добре пласиран минаващ бекхенд от ъгъла на корта. Повече пробиви нямаше, а Гришо напълно заслужено затвори мача в своя полза при 6:3.

Така Димитров е в третия кръг и ще се опита да изравни най-доброто си представяне на Откритото първенство на Франция, което е достигане до четвъртия кръг на турнира.

В третия кръг съперник на Димитров ще бъде Диего Шварцман (Аржентина). Мачът между двамата ще бъде в петък.