Манчестър Юнайтед поднесе страхотен подарък на своя мениджър сър Алекс Фъргюсън, който в последния ден за годината ще отпразнува своя 71-ви рожден ден, надделявайки с 2:0 у дома над Уест Бромич Албиън в мач от 20-ия кръг на английската Висша лига. По този начин „червените дяволи” записаха своята първа суха мрежа от 28 ноември, когато надвиха минимално Уест Хем на „Олд Трафорд”. Шотландският мениджър на вицешампионите изненадващо бе решил да запази силите на своето лятно попълнение Робин ван Перси и го остави на резервната скамейка, въпреки че нямаше как да разчита и на контузения Уейн Рууни. Така атаката на Юнайтед бе водена от юношата на тима Даниел Уелбек, а зад него действаше друг футболист, дошъл на „Олд Трафорд” в началото на сезона – Шинджи Кагава, който започна сред титулярите за първи път от месец октомври, когато получи контузия. Стадионът на „червените дяволи” пък не беше в никак добро състояние заради лошите метеорологични условия в Манчестър и теренът бе силно наводнен, което затрудни допълнително двата отбора. Въпреки това обаче Юнайтед откри резултата с първата си по-опасна атака. Тя дойде в деветата минута, когато Ашли Йънг осъществи двойно подаване с Шинджи Кагава и центрира прострелно към вратарското поле на гостите, където Гарет Макоули протегна крак и вкара топката в собствената си врата. Домакините продължиха да диктуват събитията на терена и след попадението, като в един момент имаха владеене на топката от 80%, но въпреки това не съумяха да вкарат второ попадение. Те бяха близо до това в 33-ата минута, когато осъществиха една образцова контраатака, в края на която топката достигна до Ашли Йънг.