Първата тенис ракета на България при жените Цветана Пиронкова отпадна още в първия кръг на турнира Индиън Уелс в САЩ. Българката загуби с 3:6, 4:6 от 48-та в света Кристина МакХейл, а мачът продължи един час и двадесет и три минути. Пиронкова загуби още първото си подаване в мача, след което постонно изоставаше. При 3:5 сервираше за оставане в сета, но американката направи втори пробив и затвори частта с 3:6 гейма. В началото на втория сет нещата се обърнаха и именно Пиронкова направи ранен пробив и поведе с 1:0 гейма. Българката обаче загуби предимството, което имаше във втория си сервис гейм, когато бе пробита и МакХейл изравни резултата – 2:2. Пиронкова загуби отново подаването си за 2:4. Българката все пак бързо съумя да навакса изоставането си и проби МакХейл за 3:4 гейма. Американката водеше с 5:4 гейма, когато Пиронкова сервираше за оставане в мача, но го загуби, като МакХейл реализира още първата точка за спечелване на двубоя. Това е пети за годината турнир, в който Пиронкова отпада в първи кръг. Следващото й участие е в Маями след 2 седмици.