Гръцкият шампион Олимпиакос натри носа на испанския първенец Атлетико Мадрид с 3:2 в Пирея на старта на битката в Група А на Шампионска лига. На „Йоргос Караискаки” гръцкият шампион превърна вечерта в мъка за европейския вицешампион. 13-ата минута се оказа фатална за „дюшекчиите”. Гърците изпълниха късо един корнер и Афелай чукна за Артур Масуаку, който си нагласи топката и отдалеч прати много точно в долния десен ъгъл – 1:0. Испанският шампион тъкмо започваше да намира ритъма, когато получи втори кинжален удар. Домингес проби по левия фланг и върна навътре към центъра за Ибрахим Афелай, който използва ужасно неразбирателство между Марио Суарес и Ансалди, за да матира вратаря Облак за втори път. Марио Манджукич успя да върне Атлетико в мача преди почивката.